29.03.2024 18:00 17 ab

Granty z PFRON trafiły do organizacji pozarządowych

fot. TTM

17 organizacji pozarządowych z terenu powiatu wejherowskiego otrzymało granty na ponad 200 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na świadczenie usług dla osób niepełnosprawnych z zakres sportu, kultury, turystyki i rekreacji.

Spotkanie podczas, którego podpisane zostały umowy na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej finansowanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odbyło się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie.

Podpisane zostały umowy na świadczenie usług dla osób niepełnosprawnych dla organizacji pozarządowych, które bardzo aktywnie działają na terenie powiatu wejherowskiego. Z każdym rokiem jest coraz większe zainteresowanie. Coraz więcej mamy mieszkańców, w związku z czym przybywa nam też coraz więcej osób niepełnosprawnych. Dlatego też dobrze świadczy to o tych organizacjach, że się angażują – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Podczas spotkania przekazano granty o łącznej wartości 207 tys. zł. Z dodatkowych środków skorzysta w sumie 17 organizacji pozarządowych z terenu powiatu wejherowskiego.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.