25.03.2024 16:00 13 ab

Po służbie zatrzymał agresywnego i pijanego kierowcę

fot. KPP Puck

W sobotę rano, 23 marca 2024 r., policjant z Pucka, po zakończonej służbie, zauważył nietrzeźwego kierowcę jadącego osobówką. Policjant natychmiast zareagował, zatrzymując pojazd i kierowcę, który okazał się być mieszkańcem powiatu wejherowskiego.

Jak informuje rzecznik puckiej policji, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku, posiadający imponujący 25-letni staż służby, wykazał się determinacją podczas swojej prywatnej podróży powrotnej do domu po zakończonej pracy.

W drodze do domu, policjant zauważył niebezpieczne zachowanie kierowcy jadącego przed nim w tym samym kierunku. Kierowca ten nie tylko zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, ale także nieprzepisowo zmieniał tor jazdy, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjant natychmiast zareagował, wyprzedzając ten pojazd i skutecznie uniemożliwiając mu dalszą jazdę – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Po zatrzymaniu pojazdu, policjant podbiegł do kierowcy i zdecydowanie wyłączył zapłon, uniemożliwiając dalsze poruszanie się pojazdem. W trakcie interwencji, okazało się, że w samochodzie znajdował się pasażer, który wraz z kierowcą zachowywał się agresywnie wobec policjanta.

Po wylegitymowaniu się i pokazaniu legitymacji służbowej, policjant wezwał na miejsce wsparcie innych funkcjonariuszy. Okazało się, że kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu w stężeniu przekraczającym półtora promila. Dodatkowo, mężczyzna ten posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a podczas przeszukania została u niego znaleziona marihuana – dodaje rzeczniczka puckiej policji.

Kierowca został zatrzymany, a samochód zabezpieczony na parkingu strzeżonym w celu dalszych czynności i oszacowaniu aktualnej wartości rynkowej. Kierowca usłyszał zarzuty za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu będąc już wcześniej karanym za ten sam czyn, ponadto za złamanie zakazu Sądu oraz posiadanie narkotyków.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...