22.03.2024 13:00 0 PM/Wejherowo998

Nowy pojazd z drabiną mechaniczną ma trafić do strażaków z regionu

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Chcą kupić nowy samochód specjalistyczny dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w powiecie wejherowskim. Właśnie ogłoszono przetarg.

Pomorska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w czwartek (21 marca) ogłosiła przetarg nieograniczony na dostawę nowego pojazdu specjalnego z drabiną mechaniczną.

Drabina mechaniczna (SD) ma posiadać wysokość ratowniczą minimum 30 metrów oraz łamane ostatnie przęsło. Samochód ma zostać wyposażony w kompletny sprzęt dla tego typu pojazdów. Podwozie pojazdu ma posiadać silnik spełniający normy Euro 6 oraz moc minimum 210 kW - czytamy na stronie Wejherowo998.

Pojazd ma trafić na wyposażenie Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie z prawdopodobnym przeznaczeniem dla jednostki w Rumi. Termin dostawy pojazdu - 180 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...