21.03.2024 14:00 2 ab / TTM

Ogród Baśni i Legend oficjalnie otwarty

fot. TTM

Ogród Baśni i Legend przy Bibliotece Publicznej w Pucku został oficjalnie otwarty. Miejsce to ma być poświęcone zarówno promocji czytelnictwa, jak i kulturze regionu.

Świętowanie Dnia Jedności Kaszubów w Pucku miało wyjątkowy wymiar, a to za sprawą otwarcia nowej przestrzeni, którą jest Ogród Baśni i Legend, który znajduje się przy tamtejszej bibliotece. W nim znaleźć można sporo różnego rodzaju atrakcji i to dla każdego.

Możemy odpocząć, zrelaksować się i pobawić. Przy okazji przeczytamy sobie legendy, które nie wszyscy znają – mówi Małgorzata Kolendowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Pucku.

Mamy informacje w języku kaszubskim, angielskim, polskim i niemieckim. Jest łącznie siedem interesujących stanowisk – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Przestrzeń ta nie tylko poszerza propozycje miasta na interesujące spędzanie czasu, ale także daje nowe możliwości bibliotece na promocję czytelnictwa. Na otwarcie tego miejsca zaproszeni zostali przedstawiciele placówek szkolnych i przedszkoli z terenu miasta, które będą także mogły korzystać z nowej przestrzeni.

Prowadzimy zajęcia z języka kaszubskiego. Stąd też taki ogród to jest taka możliwość wyjścia z edukacją z budynku i to blisko w Pucku – mówi Zdzisław Pruchniewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pucku.

Powstanie Ogrodu baśni i legend kosztowało ponad 600 tys. zł, z czego 170 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...