20.03.2024 10:00 5 TS/UM Gdynia

W Gdyni powstanie nowa kryta pływalnia. Będzie miała 8 torów

źródło: pixabay

Będzie mieć 8 torów o długości 25 metrów. W Gdyni na na Chwarznie-Wiczlinie powstanie nowa kryta pływalnia.

Obiekt powstanie przy ul. Wiczlińskiej 50A, obok istniejącego wielofunkcyjnego boiska i bieżni. Będzie znajdować się w drugiej linii zabudowy na granicy odtworzonego Potoku Wiczlińskiego.

Pływalnia składać się będzie z niecki ze stali nierdzewnej podzielonej na dwie części: 8 torów o długości 25 metrów i głębokości do 1,9 m, basen do nauki pływania dla najmłodszych o wymiarach 8x21 m i głębokości 0,8 m. Ponadto w obiekcie znajdować się będzie kompleks szatni – w tym szatnia rodzinna, trybuny oraz pełne zaplecze sanitarne oraz administracyjne – w tym pomieszczenia dla ratowników. Pływalnia będzie też w pełni dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Nowa gdyńska pływalnia na mapie Gdyni z pewnością służyć będzie dzieciom i młodzieży z naszych placówek edukacyjnych, a także pozwoli na rozwijanie pasji wśród mieszkańców – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Kryta pływalnia będzie stanowić element uzupełniający ofertę edukacyjną szkół tej części Gdyni, a także być udostępniany mieszkańcom. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 30 milionów brutto. Przetarg na krytą pływalnię w formule „zaprojektuj i wybuduj” ogłoszony zostanie w pierwszym kwartale 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...