20.03.2024 08:00 2 ab / KMP Sopot

Poszukiwany był od 12 lat. Senior wpadł w ręce kryminalnych

KPP Sopot

Kryminalni zatrzymali u 64-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za gdańszczaninem od 2012 roku wystawiono cztery listy gończe oraz zarządzenie celem doprowadzenia go do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Ma on do odbycia blisko ponad 5 lat za oszustwa, kradzież oraz udział w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ustalili, że poszukiwany przez gdańskich policjantów 64-latek przebywa obecnie w Sopocie i w poniedziałek, 18 marca 2024 r., w godzinach popołudniowych zatrzymali go w lokalu w centrum Sopotu, gdzie przyszedł zjeść posiłek.

Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony widokiem kryminalnych i z miejsca zatrzymania trafił do policyjnej celi. Poszukiwany 64-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 12 lat, między innymi poza granicami kraju – informuje podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie.

Od 2012 roku wystawiono za nim cztery listy gończe oraz zarządzenie celem doprowadzenia go do najbliższego aresztu lub zakładu karnego i odbycia zasądzonych kar. Sądy w Warszawie, Zielonej Górze i Gdańsku skazały go za oszustwa, kradzież oraz udział w obrocie znaczną ilością narkotyków i do odbycia ma on łącznie 5 lat, 9 miesięcy i 10 dni pozbawienia wolności.

Wkrótce mężczyzna policyjną celę zamieni na celę w areszcie śledczym, gdzie odbędzie zaległe kar – zapewnia rzeczniczka sopockiej policji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...