19.03.2024 13:30 9 ab / KPP Puck

Pijany senior wybrał się autem na zakupy. Zatrzymali go na wyjeździe z parkingu

fot. KPP Puck

Był pod wpływem alkoholu i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to zdecydował się wsiąść do auta i pojechać na zakupy. 72-latek został zatrzymany, gdy wyjeżdżał z parkingu dyskontu.

Policjanci z komisariatu w Kosakowie zostali powiadomieni, że ulicami Pogórza jedzie mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi dowiedzieli się, że kierowca prowadząc kie, wjechał na parking jednego z miejskich centrów handlowych.

Mundurowi, którzy udali się w rejon zgłoszenia ujawnili wyjeżdżającego z parkingu dyskontu kierowcę. Po zatrzymaniu 72-latka, okazało się, że mieszkaniec Gdyni miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Senior trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonych wcześniej środków karnych.

72-letni mieszkaniec Gdyni dobrowolnie poddał się karze zawartej w wyroku (którą ustalił z prokuratorem): dożywotniego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, nadzorowi kuratora oraz 12 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie nie tylko dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, piłeś alkohol - nie jedź – przypominają puccy policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...