19.03.2024 14:00 4 TS

Nagrodzili najlepszych sportowców, trenerów i kluby. Za nami IV Wejherowska Gala Sportu

źródło: telewizjattm.pl

Karateka Jakub Czoska, trener Rafał Karcz oraz drużyna Tytanów Wejherowo zdobyli główne nagrody podczas czwartej Wejherowskiej Gali Sportu. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Galę zainaugurowała i przeplatała swoimi występami wokalistka Monika Kitel. Po inauguracyjnym słowie prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, konferansjer Krzysztof Bogalecki przedstawił prezentację medialną ukazującą działalność 19 wejherowskich klubów sportowych.

Jak pojawił się pomysł gali wejherowskiego sportu, to najpierw podchodziłem do tego z dystansem. Po przemyśleniu stwierdziłem, że to dobry pomysł z tego względu, że jak popatrzymy na Wejherowo, na kluby sportowe, stowarzyszenia, wszystkich tych, którzy aktywnie działają, to można powiedzieć, że Wejherowo sportem stoi - podkreśla w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Prawie w każdej dyscyplinie mamy jakiś klub, jakieś stowarzyszenie, a i osiągnięcia są bardzo duże. Gala sportu to nie tylko pokazanie tych, którzy działają w sporcie, ale i ich uhonorowanie. Sportowiec to wyjątkowa osoba. Trzeba sumienności, wytrwałości, samodyscypliny, czyli dużej pracy nad własnym charakterem. A wyniki też przychodzą dopiero z czasem, dlatego uhonorowanie tych osób jest bardzo istotne - zaznaczył prezydent.

Następnie zawodnicy Karate Klub Wejherowo zaprezentowali atrakcyjny i dynamiczny pokaz karate, który przygotowała mistrzyni Europy i trenerka karate Małgorzata Zabrocka.

Podczas IV Wejherowskiej Gali Sportu nagrodzono w siedmiu kategoriach. A do kogo powędrowały główne nagrody i wyróżnienia zadecydowali członkowie Kapituły Konkursu w składzie: Jacek Gafka, Rafał Szlas, Tomasz Groth, Remigiusz Sałata, Bartłomiej Szreder, Mirosław Ellwart i Bartłomiej Woźniak.

Nigdy nie jest łatwo, ponieważ każdy z tych pretendentów do najlepszego sportowca, czy wydarzenia, czy każdej innej postaci, wykonuje niesamowitą pracę. Proces przygotowania, startu i osiągnięte wyniki nie są takie proste. Trzeba było głęboko się zastanowić i rozważyć fakt, który sukces w danym okresie był najbardziej spektakularny. Skupialiśmy się na sile wyników, czy to były wyniki międzynarodowe, mistrzostwa świata i Europy, czy ogólnopolskie takie jak mistrzostwa Polski - tłumaczy Mirosław Ellwart, członek kapituły.

Podczas gali tytuły najlepszych sportowców, trenerów drużyn uzyskali:

  • Tytuł Najlepszego Sportowca Wejherowa zdobył Jakub Czoska (zawodnik Karate Klub Wejherowo – trener Małgorzata Zabrocka). W swoich dokonaniach Jakub Czoska posiada m.in. brązowy medal w Kumite Drużynowym XXVI Mistrzostw Europy w Karate Fudokan w Rimini (Włochy – 2022 r) i srebrny medal w Fuku-go (w dwuboju) XXXIII Mistrzostw Polski w Zielonej Górze 2022 r. Zdobywał też wielokrotnie I miejsca w różnych kategoriach na Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym w Sopocie, Bytowie i Wejherowie, a także podczas Baltic Cup – Gdynia 2023.

  • Wyróżnienie Specjalne w kategorii Najlepszego Sportowca Roku otrzymał Patryk Siwa – brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2022 i 2023 w kickboxingu w Full Contact, wychowanek trenera Tomasza Hirsza z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

  • Tytuł Najlepszego Trenera zdobył Rafał Karcz - posiadacz IV DAN w kickboxingu, trener Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz szkoleniowiec Kadry Narodowej juniorów w kickboxingu. Jest trenerem Pauliny Stenki - Mistrzyni Świata seniorek w kickboxingu z 2023 r., Żanety Stenki – Mistrzyni Europy w kickboxingu juniorek z 2023 r., oraz trenerem wielu medalistów Mistrzostw Polski. Jest także sędzią klasy B Polskiego Związku Kickboxingu. Zasiada również w Radzie Trenerów PZKB. Wielokrotnie nagradzany przez Ministerstwo Sportu, w tym Brązowym Medalem za zasługi dla sportu.

  • Wyróżnienie Specjalne otrzymała Maria Pieper - trenerka w Stowarzyszeniu Sportów Walki i Lekkiej Atletyki „SHOTOKAN i L.A.” Wejherowo.

  • Wyróżnienie Specjalne za całokształt działalności w sporcie otrzymał Andrzej Muttke, wieloletni sędzia Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

  • Tytuł Najlepszej Drużyny zdobyła drużyna KS Tytani Wejherowo występująca w I lidze piłki ręcznej. Drużynę seniorów stanowią: Fabian Bach, Szymon Cholcha, Damian Nowosad, Kajetan Iwanowski, Sławomir Jurkiewicz, Hubert Koss ,Karol Kreft, Szymon Maćkowiak,Jakub Nowociński, Pohnke Jakub, Konrad Rompa, Radosław Sałata, Mikołaj Sałata,Oskar Szafrański, Przemysław Warmbier, Norbert Wejher, Jakub Wicon. Trenerem drużyny jest Robert Wicon. Aktualnie drużyna zajmuje 4 miejsce w I lidze Mężczyzn Grupy A.

  • Tytuł Wydarzenia Sportowego przypadł Ogólnopolskim Zawodom Wejher Cross Games 2023, które odbyły się w dniach 14-15 października 2023 r. na terenie EKO Fabryki w Wejherowie z udziałem ok. 200 osób z kraju i zagranicy. Ich głównym organizatorem po raz szósty był Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wejherowie, Starostwa Powiatowego, Gminy Wejherowo i sponsorów.

  • Mianem Sportowej Nadziei Wejherowa został uhonorowany Krystian Jankowski - zawodnik Karate Klubu Wejherowo.

  • W kategorii Najlepszy Sportowiec Sportu Szkolnego Wyróżnienie Specjalne otrzymał Kamil Pranczk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie za sukcesy w Wojewódzkiej i Powiatowej Licealidzie. Jest także zawodnikiem pierwszej drużyny piłki nożnej WKS „Gryf” Wejherowo.

  • Liderem Sportu Szkolnego została Szkoła Podstawowa Nr 8 w Wejherowie, zaś Wyróżnienie Specjalne w tej kategorii otrzymał Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie.

W trakcie gali wręczono również statuetki Sponsorom Klubów.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...