19.03.2024 08:00 0 ab

Palił im się dom. Teraz zbierają na jego odbudowę

Ruszyła zbiórka finansowa na rzecz druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdyni - Jakuba oraz jego rodziny. W wyniku pożaru dom, w którym mieszkali, uległ dużemu zniszczeniu i na chwilę obecną nie na daje się do zamieszkania.

Do pożaru doszło w środę, 13 marca 2024 r. na terenie Gdyni. Jak mówią poszkodowani, najbardziej zniszczone zostały okna, instalacja elektryczna, ogrzewanie, poddasze (gdzie znajdował się pokój druha Jakuba) oraz konstrukcja dachu. Reszta pomieszczeń uległa zalaniu, w wyniku prowadzonej akcji gaśniczej.

W jednej chwili świat tej rodziny stanął na głowie (...). Jakub od wielu lat bezinteresownie udziela pomocy innym, teraz sam jej potrzebuje. Pomóżmy Kubie w odbudowaniu bezpiecznego domu! Za każdą wpłaconą złotówkę dziękujemy – mówi wolontariuszka z Gdyni, pani Judyta.

Jak podkreśla rodzina druha Jakuba, jego rodzina straciła dosłownie wszystko. Nawet ubrania mają jedynie tylko te, w których udało im się wydostać z płonącego domu.

Na co dzień od wielu lat z chęcią i bezinteresownie udzielał pomocy tym, którzy jej potrzebowali, ale niestety teraz sam jej potrzebuje. Dlatego bardzo chce pomóc jemu i mojej matce chrzestnej w odbudowaniu domu. Za każdą wpłaconą złotówkę dziękuje – mówi kuzyn Remigiusz, który założył zrzutkę dla druha Jakuba.

Link do zrzutki: Remont po pożarze domu

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...