18.03.2024 16:00 3 ab

Włamał się do garażu i ukradł felgi z oponami. Grozi mu do 10 lat więzienia

fot. pixabay

Policjanci z Rumi zatrzymali podejrzanego o włamanie się do hali garażowej oraz kradzież kompletu felg z oponami, opon, radia samochodowego oraz innych drobnych przedmiotów o łącznej kwocie blisko 10 tys. zł. 45-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło nocą z 10 na 11 marca 2024 r. Jak podkreśla, rzeczniczka wejherowskiej policji, kryminalni z Rumi pracując nad sprawą kilku kradzieży z włamaniem do hali garażowej, już następnego dnia zatrzymali podejrzanego 45-latka.

Jak ustalili policjanci, sprawca włamał się do hali garażowej i ukradł felgi z oponami – komplet, opony, radio samochodowe oraz inne drobne przedmioty. Łącznie spowodował straty na kwotę ok. 10 tys. zł. Dzięki informacjom przekazywanym przez zawiadamiającego, który rozpoznał samochód włamywacza i następnie podążając za nim, na bieżąco przekazywał informacje policjantom, kryminalni pojechali we wskazane miejsce i tam zatrzymali mężczyznę – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

45-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Rumi, a następnie trafił do policyjnego aresztu, w którym spędził kilka nocy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące trzech kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia.

Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. W piątek, 15 marca 2024 r., sąd tymczasowo aresztował 45-latka na okres 3 miesięcy.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...