17.03.2024 08:00 3 ab

IV liga. Gryf Wejherowo grał z wiceliderem tabeli

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

W spotkaniu 20. kolejki IV ligi gr. pomorskiej wejherowski Gryf grał na wyjeździe z wiceliderem tabeli. Piłkarze z Wejherowa tym razem nie podołali trudnemu zadaniu i przegrali w Słupsku 0:2.

Przed rozpoczęciem spotkania zdecydowanym faworytem sobotniego (16.03.2024 r.) starcia byli gospodarze. Zawodnicy Gryfa Słupsk zajmowali drugie miejsce w tabeli, zaś piłkarze z Wejherowa plasowali się w jej środkowej części.

Goście jednak od pierwszych minut pokazali, że nie będzie to łatwe spotkanie dla wicelidera. Jednak tuż przed końcem połowy piłkę do bramki żółto-czarnych Łyszyk i gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części meczu sytuacji pod obiema bramkami sytuacji nie brakowało, ale bramkarze tego dnia byli dobrze dysponowani. W ostatnich sekundach meczu zawodnicy ze Słupska postawili jednak przysłowiową kropkę nad "i" i zdobyli drugą bramkę.

Marzenia przyjezdnych o korzystnym wyniku pogrzebał w końcówce Łyszyk, który z dwiema bramkami okazał się bohaterem całego spotkania. Ostatecznie Gryf Słupsk wygrał u siebie z Gryfem Wejherowo 2:0 (1:0).

Przegrywamy po dobrym meczu 2:0. Najlepszymi zawodnikami w tym meczu byli bez wątpienia bramkarze obu zespołów. Za tydzień gramy z Pogonią Lębork na Wzgórzu – napisał po meczu na swoim FB WKS Gryf Wejherowo.

W tabeli Gryf po 20. meczach z dorobkiem 28 pkt. zajmuje 10 miejsce. Liderem jest Jaguar Gdańsk (49 pkt), a tuż za nim Gryf Słupsk (47 pkt).

W 21. kolejce żółto-czarni podejmować będą Pogoń Lębork. Początek spotkania 23 marca 2024 r. o godz. 15.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.