03.03.2024 14:00 10 ab / KMP Gdynia

Nietrzeźwa matka za kierownicą. W aucie wiozła małe dziecko

fot. KMP Gdynia

Nieodpowiedzialne zachowanie 38-letniej matki. Kobieta wsiadła za kółko pod wpływem alkoholu, a w aucie przewoziła niespełna 2-letnie dziecko. Mieszkance Gdyni grozi teraz kara pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed godz. 22 na ul. Morskiej w Gdyni. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli osobowego opla, którym kierowała 38-letnia mieszkanka Gdyni.

Podczas kontroli od kobiety wyraźnie czuć było alkohol. Funkcjonariusze zbadali ją na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u kierującej ponad 0,5 promila. Okazało się, że 38-latka przewozi w samochodzie niespełna 2-letniego syna, narażając go w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – podkreśla oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, podkom. Jolanta Grunert.

Policjanci zatrzymali kobietę i przewieźli do komisariatu celem przeprowadzenia niezbędnych czynności.

Prokurator zastosował wobec 38-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...