02.03.2024 10:00 12 ab

Uratowali ludzi z płonącego budynku. Zostali nagrodzeni przez starostę

fot. TTM

Dwaj funkcjonariusze policji otrzymali gratulacje od starosty wejherowskiego za swoją postawę i profesjonalizm. Policjanci w trakcie pożaru jednego z budynków w Redzie, weszli do środka i ewakuowali z niego dwóch mężczyzn.

Błyskawiczna reakcja pomogła uniknąć tragedii. Funkcjonariusze z Redy otrzymali podziękowania za wzorową i obywatelską postawę.

Bardzo się cieszę, że mamy tak wspaniałych pracowników w służbach policji. Dwóch młodych policjantów bez zastanowienia podjęło służbę ratunkową i uratowali życie ludzkie z płonącego budynku – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Do zdarzenia doszło na początku 2024 r. Policjanci przyznali, że decyzjA była spontaniczna, ale jednocześnie została podjęta bez chwili wahania.

Zadziałało tutaj pewnie nasze przeszkolenie i wspólne schematy. Kiedy się już z kimś jeździ przez pewien czas, to jest to już wtedy inny poziom zaufania i współpracy – sierż. Sergiusz Frankowski z Komisariatu Policji w Redzie.

Na miejsce zdarzenia przybyliśmy jako pierwsi. Podjęliśmy decyzję o wejściu do zadymionego budynku. Ewakuowaliśmy dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało – st. post. Krzysztof Przybylski z Komisariatu Policji w Redzie

Policjanci za swoja postawę otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...