01.03.2024 19:00 20 ab wybory

Na deptaku rozdawali grochówkę wyborczą

fot. TTM

W czwartek, 29 lutego 2024 r., rozpoczęła się akcja Fundacji Wspólnie do Demokracji pod hasłem „Grochówka wyborcza”. Akcja przeprowadzona została na wejherowskim rynku.

Przedstawiciele Fundacji Wspólnie do Demokracji, którzy startują w wyborach samorządowych z Listy Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoich kandydatów do Rady Powiatu i Rady Miasta. Czwartkowe spotkanie złożone było z kilku elementów.

Najważniejszą częścią tego wydarzenia jest zbiórka darów dla żołnierzy na wschodniej Ukrainie. Drugim elementem spotkania była grochówka wyborcza, która odbywa się w ramach sześciu spotkań zorganizowanych przez Fundację Wspólnie do Demokracji – mówi Longin Skrzypiński, współorganizator wydarzenia.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali arkusze, na których mieszkańcy mogli spisywać pytania do samorządowców. Odpowiedzi na nie udzielone zostaną podczas kolejnych spotkań. Gościem specjalnym wydarzenia była posłanka na sejm RP Henryka Krzywonos – Strycharska.

W ramach akcji Grochówka Wyborcza odbędzie się jeszcze 5 spotkań. Spotkania odbywać będą się w czwartki o godzinie 14:15 na placu Jakuba Wejhera.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...