01.03.2024 13:55 30 PM

Okrucieństwo! Kot przecięty na pół gilotyną

Źródło: OTOZ Animals

„Kilku oprawców ze szczególnym okrucieństwem pozbawiło życia młodego kotka, przecinając go na pół gilotyną prawdopodobnie do cięcia paneli” – poinformowało OTOZ Animals. Do organizacji wpłynął drastyczny filmik, który został umieszczony na social mediach.

Kilka dni temu organizacja zajmująca się ochroną zwierząt - OTOZ Animals otrzymała drastyczny film.

Kilku oprawców ze szczególnym okrucieństwem pozbawiło życia młodego kotka, przecinając go na pół gilotyną prawdopodobnie do cięcia paneli. Zwierzę konało w okropnych męczarniach, jego płacz jest dla nas czymś niespotykanym dotąd. Towarzyszący mordercom śmiech podczas całego nagrania nie pozostawia złudzeń, to sadyści, którzy są wręcz dumni z tego co robią – poinformowało OTOZ Animals.

Autorem nagrania jest prawdopodobnie mieszkaniec Zamościa. Po otrzymaniu filmu działacze organizacji charytatywnej złożyli zawiadomienie do organów ścigania.

Nie wiemy ile zwierząt zostało skrzywdzonych przez tych sadystów, jednak podejmiemy wszelkie środki, aby doprowadzić ich przed sąd. OTOZ Animals będzie oskarżycielem posiłkowym w sprawie. Będziemy walczyć o najwyższy wymiar kary – czytamy na stronie organizacji.

Czynności w sprawie uśmiercenia kota prowadzi wejherowska policja.

Celem tych czynności będzie ustalenie okoliczności, miejsca, czasu i przebiegu zdarzenia, a także tożsamości sprawcy – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Komisariat w Szemudzie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do uśmiercenia kota.

Obecnie trwają czynności, których celem będzie ustalenie tożsamości sprawcy oraz weryfikacja samego zdarzenia pod kątem, czy nie było ono gdzieś wcześniej publikowane i czy doszło do tego na terenie naszego kraju i naszego powiatu - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Z uwagi na drastyczność materiału filmowego nie został on opublikowany w sieci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...