29.02.2024 16:00 10 ab

Policyjna obława za skradzionym porsche

fot. KPP Puck

Policyjna obława za skradzionym Porsche Macan na terenie powiatu puckiego zakończona sukcesem. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy wszystkich pionów, pomocy psa tropiącego oraz utworzeniu punktów blokadowych po kilku godzinach od zgłoszenia udało się odzyskać auto o wartości ponad 150 tys. zł.

Zgłoszenie o kradzieży porsche z terenu Pogórza oficer dyżurny otrzymał w środę, 28 lutego 2024 r.

Policjanci z powiatu puckiego od razu zaczęli szukać ukradzionego samochodu. Równolegle z policjantami kryminalnymi pracowali funkcjonariusze wszystkich pionów. Użyto psa tropiącego w celu wskazania prawdopodobnej drogi ucieczki jednego ze sprawców i utworzono punkty blokadowe na terenach przyległych do miejscowości Pogórze – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Dyżurny puckiej komendy powiadomił ponadto jednostki ościenne, gdzie w wielu miejscowościach sąsiednich powiatów utworzono punkty blokadowe w celu ujawnienia i zatrzymania skradzionego pojazdu oraz sprawcy.

Kilka godzin po zgłoszeniu, na terenie leśnym w Świecinie, policjanci z Krokowej znaleźli ukradzione porsche. Podjęte przez puckich policjantów czynności, przyczyniły się do odzyskania skradzionego suva i przekazania go właścicielowi – podkreśla rzeczniczka puckiej policji.

Jak dodają mundurowi w dalszym ciągu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców kradzieży.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...