29.02.2024 09:00 5 TS

Sprawdzają wyszkolenie sił marynarki wojennej. Manewry na Bałtyku

źródło: Dowództwo Generalne/X

Na Morzu Bałtyckim rozpoczynają się manewry, które będą sprawdzianem wyszkolenia sił marynarki wojennej. Są częścią trwających ćwiczeń Dragon24 w ramach manewrów NATO.

W czwartek, 29 lutego 2024 roku, rozpoczynają się największe tegoroczne manewry sił 3 Flotylli Okrętów OSTROBOK24, które są częścią trwającego ćwiczenia Dragon24. Są one elementem manewrów NATO pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24.

— Ćwiczenie jest sprawdzianem wyszkolenia sił Marynarki Wojennej w działaniach zabezpieczających interesy państwa na morzu - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak podaje RMF FM w ćwiczeniach wezmą udział siły Gdyńskiego Dywizjonu Okrętów Bojowych w składzie: fregaty rakietowe - ORP Gen. K. Pułaski i ORP Gen. T. Kościuszko oraz okręty rakietowe - ORP Orkan i ORP Piorun. A także okręt ratowniczy ORP Lech, zbiornikowiec ORP Bałtyk oraz holowniki, jak również okręt hydrograficzny ORP Arctowski z Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW.

Ćwiczenie jest sprawdzianem wyszkolenia sił Marynarki Wojennej w działaniach zabezpieczających interesy państwa na morzu - czytamy w komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - Głównym celem będzie doskonalenie umiejętności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa morskich szlaków komunikacyjnych, którymi dostarczane są surowce i towary o znaczeniu strategicznym - podkreśliło Dowództwo Generalne RSZ.

Manewry na Bałtyku potrwają kilka dni.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...