28.02.2024 13:30 13 ab

Bestialskie okaleczenie kota - zwierzę nie przeżyło. Policja szuka sprawcy

fot. czytelnik

Policjanci szukają sprawcy bestialskiego okaleczenia kota. Obrażenia były na tyle poważne, że zwierzę musiało zostać uśpione.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu, 24 lutego 2024 r., w Rybnie (gmina Gniewino). Właścicielka była zrozpaczona, gdy zobaczyła co stało się z jej pupilem.

Kot miał wybite wszystkie zęby i odciętą dolną wargę. Jesteśmy załamani. Myśleliśmy, że uda się go uratować, ale pani weterynarz powiedziała, że jest bardzo źle. Pokazała mi zdjęcie RTG... tam było wszystko połamane w czaszce. Powiedziała też, że jej przykro, ale to ewidentnie zrobił człowiek – mówi Agnieszka Nadolska, właścicielka kota.

Ostatecznie obrażenia okazały się zbyt poważne. Zwierzę zostało uśpione w poniedziałek, 26 lutego 2024 r., a sprawa została zgłoszona na policję.

W wyniku doznanych obrażeń, których było sporo, zwierzę zostało uśpione. Każdy kto cokolwiek wie w tej sprawie i mogłoby pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Gniewinie. Można dzwonić pod nr 47 742 98 70 lub mailowo: [email protected] – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...