29.02.2024 07:00 10 ab / UM Wejherowo

Wyremontują zabytkowe budynki w mieście

UM Wejherowo

Wejherowscy radni podczas wtorkowej sesji (27.02.2024 r.) przyznali 137 tys. zł na remonty zabytkowych budynków mieszkalnych. Dotację otrzymają Wspólnoty Mieszkaniowe przy ul. 12 Marca 7, Klasztornej 7 i Sobieskiego 320.

Zabytkowe kamienice mieszkalne, obiekty sakralne i użyteczności publicznej dzięki miejskim dotacjom nie tylko odzyskują dawny blask, ale poprawia się ich stan techniczne – podkreślają wejherowscy urzędnicy.

Z kolei Jak podkreśla prezydent Hildebrandt, obiekty zabytkowe odznaczają się szczególnymi walorami architektonicznymi lub historycznymi, o które trzeba wyjątkowo dbać.

W trosce o poprawę stanu technicznego i wyglądu tych zabytków, każdego roku staramy się przeznaczać określoną kwotę na ten cel. Podziękowania należą się zwłaszcza właścicielom tych zabytkowych budynków, na których spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie ich w jak najlepszym stanie i zachowanie ich autentyzmu. Właściciele muszą uzyskać decyzje konserwatorskie pozwalające na realizacje, zadbać o własny wkład finansowy oraz wybrać wykonawcę, który zapewni wysoki standard wykonania prac budowlanych pod nadzorem konserwatorskim – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...