27.02.2024 18:30 1 TS

Niebawem za psa w SKM nie będzie trzeba płacić

źródło: pixabay

Ta informacja powinna ucieszyć właścicieli czworonogów. Od połowy marca psy będą mogły podróżować za darmo w pociągach PKP SKM.

Taką decyzję podjął organizator przewozów, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Organizator przypomina, że nadal jednak obowiązują zasady przewozu psów, czyli opiekunowie muszą pamiętać o smyczy i kagańcu dla swoich czworonożnych pupili.

Podróżny może pod swoim nadzorem przewozić zwierzęta domowe (np. psa lub kota), jeżeli nie są one uciążliwe dla współpodróżnych (np. z powodu hałasu, zapachu itp.). Zabrania się umieszczania zwierząt na miejscu do siedzenia nawet, gdy podróżny zabezpieczy miejsce, np. kocem. Podróżny odpowiada za stan sanitarny miejsca, w którym przewozi zwierzęta - czytamy w jednym z punktów regulaminu.

W pociągach PKP SKM nie trzeba będzie płacić za przewóz psa od 15 marca 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...