26.02.2024 11:30 2 ab

Kradł drewniane belki z budowy. Złodzieja przez okno zauważył policjant

fot. KMP Gdynia

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył przez okno swojego mieszkania mężczyznę, który kradnie drewniane belki z terenu budowy. Mundurowy bez wahania zszedł do złodzieja i uniemożliwił mu ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na terenie Gdańska wieczorem ok. godz. 21. Funkcjonariusz z gdyńskiej drogówki w czasie wolnym od służby zauważył przez okno swojego mieszkania podejrzanego busa, który podjechał na teren budowy.

Z uwagi na wieczorową porę sytuacja wydała się policjantowi trochę dziwna więc obserwował co dalej nastąpi. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który zaczął wyrywać drewniane belki służące za ogrodzenie, które należały do dewelopera. Następnie pakował belki do swojego busa – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, podkom. Jolanta Grunert.

Funkcjonariusz zorientował się, że dochodzi do kradzieży i bez wahania wybiegł ze swojego mieszkania i wylegitymował się. Mężczyzna chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, ale policjant uniemożliwił mu ucieczkę.

Funkcjonariusz zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o swojej interwencji. W rozmowie z policjantem 51-latek powiedział, że chciał zabrać drewniane belki, aby zrobić sobie z nich wiatę na własnej posesji – informuje rzeczniczka gdyńskiej policji.

Mężczyzna został przekazany patrolowi policji. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...