26.02.2024 08:00 3 TS/UM Gdynia

Zmiana organizacji ruchu na jednej z ważniejszych dróg w Gdyni. Przelotka będzie w obu kierunkach

Dzięki poszerzeniu tak zwanej przelotki droga z jednokierunkowej stanie się dwukierunkowa. W poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, rozpoczynają się roboty drogowe polegające na poszerzeniu pasa ruchu na ul. Wielkopolskiej między ulicami Sopocką i Strzelców.

Przelotka między ulicami Sopocką i Strzelców z jednokierunkowej zmieni się w dwukierunkową. Do zmian dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Jak poinformował Urząd Miasta Gdyni same roboty drogowe potrwają około dwóch tygodni. Potem konieczne jeszcze będzie wprowadzenie docelowej organizacji ruchu – czyli wymalowanie oznakowania poziomego i dostosowanie sygnalizacji świetlnej.

Poszerzenie jezdni i zmiana organizacji ruchu to przedsięwzięcie, na które mieszkańcy Małego Kacka czekają z wielką nadzieją. Wielokrotnie sygnalizowali potrzebę wprowadzenia tej zmiany. Musieliśmy jednak poczekać do czasu zakończenia odbiorów prac związanych z węzłem Karwiny. Dzięki temu mieszkańcy ul. Strzelców i okolic uzyskają lepszy wyjazd z osiedla, zmniejszy się również zagęszczenie samochodów na dotychczasowej nawrotce w okolicach wiaduktu. To doskonała wiadomość dla mieszkańców Kacka, Karwin i Dąbrowy – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Mapka z miejscem przeprowadzanej inwestycji drogowej:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...