25.02.2024 15:00 16 PM/TTM

Upamiętnili 367. rocznicę śmierci Jakuba Wejhera

Fot. Jakub Dulko/TTM

Każdego roku, w kolejną rocznice śmierci Jakuba Wejhera samorządowcy, wejherowianie i mieszkańcy okolic składają hołd założycielowi miasta.

W niedzielę (25 lutego) lokalni samorządowcy i mieszkańcy Wejherowa upamiętnili 367. rocznicę śmierci Jakuba Wejhera. W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym została odprawiona uroczysta msza, a w krypcie na jego trumnie i przed pomnikiem na rynku, zostały złożone kwiaty. Następnie na rynku przemawiał prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Jakuba Wejhera.

Jest to dzień dla nas bardzo ważny, dziękujemy Jakubowi Wejherowi, za to że mamy Wejherowo, że założył miasto, które po 7 latach po powołaniu osady otrzymało prawa miejskie i bardzo szybko się rozwijało. Na tamte czasy było to miasto bardzo nowoczesne i dzisiaj uważamy, że ono w dalszym ciągu jest wyjątkowe - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Jakub Wejher zmarł 20 lutego 1657 roku w wieku 48 lat i zostawił po sobie miasto, które rozwinęło się w oparciu o stworzony przez niego projekt architektoniczny.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...