23.02.2024 16:00 8 TS

Poszukują aktorów do Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Potrzebni m.in. faryzeusze i żołnierze

źródło: fot. Zygmunt Pałasz (archiwum)

Został osądzony przez tłum i skazany na śmierć, a następnie ukrzyżowany. Zainteresowani mieszkańcy będą mieli okazję do głębszego przeżycia ostatniej drogi Jezusa od strony artystycznej. Stowarzyszenie Misternicy Kaszubscy zachęcają aktorów-amatorów do wzięcia udziału w tegorocznej inscenizacji Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie.

Poszukujemy przede wszystkim mężczyzn, ale każdy kto ma chęci może spróbować swoich sił. Dodatkowo, jeśli ktoś chciałby nas wspomóc śpiewem albo muzycznie to też znajdzie swoje miejsce w orkiestrze, która ma próby we wtorki o godz. 18 w Filharmonii Kaszubskiej - mówi Jakub Szumilas, prezes stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy.

Próby do inscenizacji odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 18 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie przy ul. Bukowej. Bliżej terminu Misterium Męki Pańskiej próby organizowane będą też w terenie.

Osoby chętnie mogą kontaktować się ze stowarzyszeniem przez ich Facebooka - Misternicy Kaszubscy.

Przypomnijmy, że wejherowskie Misterium Męki Pańskiej wystawiane jest od 2002 roku na Kalwarii Wejherowskiej. Odgrywane sceny przeplatane są czytaniami, śpiewem oraz muzyką na żywo. W Wielkim Poście 2024 odbędą się trzy inscenizacje - w Niedzielę Palmową Wjazd Jezusa do Jerozolimy (24 marca, o godz. 11), w Wielki Czwartek Misterium Pojmania (28 marca, o godz. 15.30) oraz w Wielki Piątek Misterium Męki Pańskiej (29 marca, o godz. 10).

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...