21.02.2024 15:30 9 Ponad milion złotych dla stowarzyszeń i klubów sportowych

Ponad milion złotych dla stowarzyszeń i klubów sportowych

fot. TTM

W wejherowskim ratuszu miało miejsce podpisanie umów na dofinansowanie czternastu działalności lokalnych stowarzyszeń i klubów sportowych. Suma zawartych umów we wtorek, 20 lutego 2024 r., opiewała na kwotę 420 tys. zł. Łącznie na 2024 r. miasto przyznało ponad mln zł.

Podczas spotkania Krzysztof Hildebrandt przypomniał, że dotacje są przyznawane na realizację zadań publicznych w różnych obszarach działalności, a głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców Wejherowa w wielu dziedzinach życia. Prezydent Wejherowa podziękował również przedstawicielom organizacji pozarządowych za ich codzienną działalność i aktywność.

Bogactwo życie społecznego w Wejherowie w dużym stopniu zależy od aktywności organizacji i stowarzyszeń jakie działają w mieście. W Wejherowie bardzo dużo się dzieje i to jest wasza zasługa. Jesteśmy dumni, że do konkursu o dotacje z miasta przystąpiło 46 organizacji, a każda aktywność wymaga przecież środków finansowych. Dlatego na ten cel przeznaczyliśmy ponad milion złotych – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Suma zawartych umów we wtorek, 20 lutego 2024 r., opiewa na kwotę 420 tys. zł. Łącznie prezydent przyznał dotacje na 2024 rok dla 46. organizacji pozarządowych na kwotę 1,06 mlm zł. Jak podkreślił prezydent Wejherowa, kolejne umowy będą zawierane sukcesywnie w najbliższym czasie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...