22.02.2024 08:00 22 PM

Ruszyła kolejna procedura związana z budową elektrowni atomowej

Fot. PEJ

Rusza procedura w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zapewnienia dostępu kolejowego do elektrowni jądrowej w gminie Choczewo. Przypomnijmy, że pod uwagę brane są dwa warianty inwestycji.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku poinformowała o wszczęciu postępowania administracyjnego ws. wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla linii kolejowej prowadzącej do elektrowni jądrowej, która ma powstać w gminie Choczewo.

To już drugie postępowanie o wydanie w sprawie. W styczniu procedura ruszyła dla odcinka od Lęborka do Łeby.

Przypomnijmy, że uwagę brane są dwa warianty inwestycji. Wariant podstawowy obejmuje modernizację linii kolejowej nr 230 na odcinku Wejherowo – Choczewo wraz z budową nowych odcinków, modernizację linii nr 229 na odcinku Lębork – Łeba, budowę nowego fragmentu linii kolejowej z Choczewa poprzez elektrownię jądrową do połączenia z linią nr 229 w obszarze stacji Steknica oraz budowę łącznicy do linii nr 229 w kierunku Łeby. Wariant opcjonalny zakłada modernizację linii kolejowej nr 230 na odcinku Wejherowo – Garczegorze, linii nr 229 na odcinku Lębork – Garczegorze, budowę nowej linii z Choczewa do elektrowni jądrowej Lubiatowo – Kopalino oraz łącznicy do linii nr 230 w kierunku Lęborka.

Istniejące stacje i przystanki mają zostać zmodernizowane, planuje się także budowę nowych. Pociągi pasażerskie i towarowe pojadą z prędkością do 120 km/h.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...