21.02.2024 14:00 3 JS

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Bezpłatne wycieczki po Kaszubach

źródło: UM Wejherowo (archiwum)

Przewodnicy zapraszają na bezpłatne wycieczki po kaszubskich miejscowościach. To w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Oprowadzanie po zabytkowych kościołach i najważniejszych placówkach muzealnych oraz zostaną zorganizowane w Gdańsku, Gdyni, Malborku, Pucku, Wejherowie, Lęborku i Kościerzynie. Wszystkie te wydarzenia odbędą się pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Najwięcej atrakcji zaplanowano w Gdańsku. Będzie 8 spacerów tematycznych, wycieczka meleksem, będzie można zwiedzić 11 kościołów i 13 muzeów. W Gdyni odbędzie się 8 spacerów tematycznych oraz zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej. Do muzeum obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną ilość osób w grupie.

Pojedyncze spacery odbędą się również w Wejherowie, Pucku, Lęborku, Malborku, Kościerzynie i Żukowie. Spacer rozpoczną się:

  • Wejherowo - 25 lutego o godz. 14.00 przy pomniku Jakuba Wejhera

  • Puck - 25 lutego o godz. 11.00 przed ratuszem na Starym Rynku

  • Lębork - 24 lutego o godz. 10.30 przy fontannie z żabkami na ul. Staromiejskiej

  • Malbork - 25 lutego o godz. 11.00 przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela

  • Kościerzyna - 24 lutego o godz. 10.00 przy Urzędzie Miasta

  • Żukowo - 25 lutego o godzinie 14.00 w kościele WNMP

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...