21.02.2024 10:00 11 TS/KPP Wejherowo

Ukradł klacz i chciał z nią wejść do klatki schodowej. 19-latek skończył na komendzie

źródło: KPP Wejherowo

Do 5 lat więzienia może grozić 19-latkowi, który wpadł na nietypowy pomysł. Jak podali wejherowscy policjanci mężczyzna ukradł klacz i chciał ją zaprowadzić do swojego mieszkania.

Czy jakaś interwencja może jeszcze zaskoczyć policjantów? Okazuje się, że tak. Wejherowscy policjanci otrzymali na numer alarmowy zgłoszenie dotyczące tego, że młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową budynku wielorodzinnego.

Pod wskazanym adresem w Wejherowie zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał 19-latka, przed wejściem na wyższe piętra budynku. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał zabrać klacz do swojego mieszkania, które mieściło się na jednej z wyższych kondygnacji - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jak przekazali stróże prawa zwierzęciu nic się nie stało. Klacz została przekazana właścicielowi. Natomiast 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w areszcie. Usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...