18.02.2024 19:00 3 ab

Mistrzostwa Kaszub Kobiet zwieńczyły cykl turniejów Kaszub Cup

fot. GOSRiT Luzino

Za nami Mistrzostwa Kaszub Kobiet, które odbyły się w hali GOSRiT w Luzinie. Zawody były zwieńczeniem cyklu siedemnastu turniejów Kaszub Cup.

W zorganizowanym przez trenera Sylwestra Piątka turnieju wzięło udział łącznie jedenaście zespołów z czterech województw. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć (gr. A: Strażak Przechowo, GOSRiT Wikęd Luzino, Stal Jezierzyce, Akademia MKS Chojniczanka i Rumia Ladies Academy) i sześć zespołów (gr. B: Akademia Lechia Gdańsk, FC Pomeranian Ledies, UKS Victoria SP2 Sianów AWL Wrocław, KSP Wiślanka Grudziądz i Ich Własna Liga)

Po niezwykle zaciętej rywalizacji grupowej, do półfinału awansowały cztery zespoły. W grupie A, aż trzy pierwsze zespoły miały po 8 punktów, a dodatkowo we wszystkich bezpośrednich meczach zanotowały remisy. Najkorzystniejszy bilans bramkowy uzyskała drużyna Strażaka Przechowo. O awansie z drugiego miejsca zdecydowała jedna bramka, której zabrakło Chojniczance w zamykającym meczu z Rumią Ladies Academy (4:0 w meczu, 5:0 dałby awans).

Tutaj należą się też słowa uznania za nowopowstały zespół z Rumi, który pomimo ostatniego miejsca w turnieju, postawił się wyżej klasyfikowanej drużynie z Chojnic. Z tego wyniku skorzystały zawodniczki z Luzina, które zameldowały się w półfinale – mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

W grupie B pewny awans uzyskała Lechia Gdańsk, ale już o drugim miejscu ponownie zdecydowały bramki. Tych więcej od AWL Wrocław strzeliły zawodniczki UKS Victorii SP2 Sianów. I to one obok gdańszczanek dołączyły do najlepszej czwórki turnieju.

W meczu o IX miejsce Pomeranian Ladies wygrał po serii rzutów karnych (w meczu 0:0 k3:2) z Ich Własną Ligą. VII miejsce zdobyła Wiślanka Grudziądz, pokonując 1:0 Stal Jezierzyce. O V miejsce zagrały zawodniczki z Chojniczanki i AWL Wrocław. Zdecydowały rzuty karne, a te lepiej wykonywały piłkarki z Chojnic (w meczu 0:0 k. 3:2).

Przed meczami o miejsca X-V odbyły się półfinały: GOSRiT Luzino zmierzył się z Lechią Gdańsk i wygrał pewnie 2:0. Strażak Przechowo-Świecie zagrał z UKS Victoria SP2 Sianów i po jednej z ostatnich akcji meczu strzelił zwycięską bramkę na 2:1,medlując się w finale.

W przedostatnim meczu turnieju gdańszczanki zachowały więcej zimnej krwi od piłkarek z Sianowa i po serii rzutów karnych (w meczu 1:1 k. 3:2) sięgnęły po medale za III miejsce.

Finał to powtórka meczu grupowego, w którym ponownie zmierzyły się piłkarki GOSRiT Luzino oraz Strażaka Przechowo (w pierwszym meczu 0:0). Po równie zaciętym meczu, tym razem zdecydowała jedna bramka, którą strzeliły podopieczne trenerów Karola i Sylwestra Piątka.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. GOSRiT Wikęd Luzino

 2. LZS Strażak Przechowo- Świecie

 3. Lechia Gdańsk

 4. UKS Victoria SP2 Sianów

 5. Chojniczanka Chojnice

 6. AWL Wrocław

 7. KSP Wiślanka Grudziądz

 8. TKKF Stal Jezierzyce

 9. FC Pomeranian Ladies

 10. Ich Własna Liga

 11. Rumia Ladies Academy

Najlepsza "piątka" turnieju: Patrycja Cierocka (GOSRiT Wikęd Luzino), Weronika Kaczmarek (AWL Wrocław), Sara Strychalska (Lechia Gdańsk), Zofia Kudłaczek (UKS Victoria SP2 Sianów), Wiktoria Głuszko(Strażak Przechowo-Świecie).

MVP turnieju została Agata Murawska (GOSRiT). Najlepszą strzelczynią okazała się Aleksandra Gaweł (Strażak Przechowo-Świecie), a bramkarką – Nikola Kankowska (GOSRiT).

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.15:39 28.12.202315:39 28.12.2023


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...