15.02.2024 17:00 12 ab / Lakeway Link

Podróż z Gdyni do Szwecji. Będzie nowe połączenie na Bałtyku

fot. TTM

Już za kilka tygodni uruchomione zostanie nowe połączenie między Polską, a Szwecją. Żeglugowa firma ze Szwecji Lakeway Link kupiła statek RoRo Miramar Express, który będzie pływał trzy razy w tygodniu między Gdynią a Södertälje.

Jak informuje Lakeway Link, usługi mają się rozpocząć w kwietniu 2024 r., początkowo oferując trzy wyjazdy tygodniowo między Gdynią a Södertälje. Do 2026 roku, po przebudowie śluz w Södertälje, firma zamierza rozszerzyć swoje usługi o dodatkowy ruch do Västerås.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, mogąc ogłosić, że nasza oczekiwana usługa między Polską, a Szwecją jest teraz uruchamiana zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. To z dużymi ambicjami wprowadzamy tę nową usługę na rynek, umożliwiając nie tylko efektywny transport, ale także redukując wpływ na środowisko poprzez wykorzystanie dróg wodnych – mówi Fredrik Hermansson, dyrektor generalny Lakeway Link.

Wprowadzając regularną linię obsługi z ustalonymi terminami wyjazdów, oferując tradycyjne usługi RoRo dla naczep i efektywne zarządzanie przesyłkami, Lakeway Link oferuje solidną alternatywę lub uzupełnienie transportu drogowego i kolejowego.

Lakeway Link jest gotowy do usprawnienia i ulepszenia doświadczenia transportowego między Szwecją a Polską, oferując naszym klientom niezawodne i konkurencyjne pod względem środowiskowym rozwiązanie – dodaje mówi Hermansson.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...