15.02.2024 12:00 16 TS

We Władysławowie 43-latek włamał się do domu i groził nożem domownikom. Został zatrzymany przez policjantów

źródło: KPP Puck

Do jednego z domów we Władysławowie włamał się mężczyzna i groził nożem kobiecie. 43-latek został już zatrzymany przez policjantów.

Aktualizacja, 19 lutego 2024 roku, godz. 12.15

Jak ustalili puccy mundurowi 43-latek usiłował nożem zadać cios 40-letniej mieszkance powiatu puckiego.

— Jednak zamierzonego skutku nie osiągnął z uwagi na reakcje członków rodziny. Ponadto przed interwencją, 43-latek groził innemu domownikowi pozbawieniem życia, zniszczył mienie domowe i uciekł - informuje asp. sztab. Joanna Samula - Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

15 lutego 2024 roku nad ranem puccy kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu puckiego na jednej z działek na terenie powiatu. Z uwagi na obrażenia ręki, mundurowi udzielili zatrzymanemu pierwszej pomocy, po czym umieścili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-letniemu mężczyźnie zarzutu usiłowania pozbawienia życia 40-latki, naruszenie obowiązującego już wcześniej zakazu kontaktowania się i zbliżania do 40-latki, kierowania gróźb karalnych wobec jednego z domowników i zniszczenie mienia domowego o łącznej wartości ponad 5 tys. zł. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Wcześniej pisaliśmy:

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 lutego 2024 roku. Jak poinformował naszą redakcję czytelnik mężczyzna do domu przy Drodze Chłapowskiej włamał się przez okno.

W domu były dzieci, kobieta oraz jej konkubent. 43-latek groził domownikom nożem i lekko zranił kobietę. Powiadomiona została policja, ale zdążył uciec - przekazał nam czytelnik.

Zgłoszenie potwierdza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Wczoraj [14 lutego 2014 roku - dop. red.], ok. godz. 23, funkcjonariusze z komisariatu we Władysławowie, pojechali do jednego z domów na terenie powiatu, gdzie według zgłoszenia mężczyzna z niebezpiecznym narzędziem awanturuje się i nie chce opuścić posesji - informuje asp. sztab. Joanna Samula - Gregorczyk. - Policjanci na miejscu ustalili, że 43-letni mieszkaniec powiatu puckiego, wybił szybę okienną po czym wszedł do wnętrza domu, w którym awanturował się i szarpał domowników.

Jak relacjonuje oficer prasowy puckiej policji 43-latek miał usiłować zadać cios 40-letniej mieszkance Władysławowa, ostrym narzędziem i groził jej, oraz innym domownikom, zniszczył także mienie i uciekł.

40-latka nie wymagała opieki medycznej - przekazuje asp. sztab. Joanna Samula - Gregorczyk.

Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów

W czwartek, 15 lutego 2024 roku, puccy kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu puckiego, na jednej z działek na terenie powiatu. Z uwagi na obrażenia ręki, mundurowi udzielili zatrzymanemu pierwszej pomocy, po czym umieścili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Za uszkodzenia ciała 43-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych 43-latek może trafić za kratki na okres 3 lat, a za zniszczenie mienia do 5 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

18+

Treść przeznaczona dla osób pełnoletnich

Tak, jestem osobą pełnoletnią