13.02.2024 07:00 39 ab

Chce powalczyć o władzę w gminie. Kim jest i czy uda się jej pokrzyżować plany obecnemu wójtowi?

Teresa Klas / Facebook

Znamy kolejnego kandydata na wójta gminy Wejherowo. Po Przemysławie Kiedrowskim, start w wyborach zapowiedziała Teresa Klas. Kim jest mieszkanka Orla i czy ma szansę zdetronizować obecnego włodarza?

Jak można przeczytać na facebookowym profilu Teresy Klas, w przeszłości uczęszczała do Technikum Ochrony Środowiska w Gdyni. Mieszkanka Orla jest także absolwentką Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Studiowała kierunki „Ochrona środowiska w specjalności zagospodarowanie terenów niezurbanizowanuch”, „Administracja prawo i zarządzanie” oraz „Gospodarka przestrzenna”.

Kandydatka na wójta gminy Wejherowo od 13 lat jest mieszkanką Orla, a pochodzi z Łężyc. Natomiast od 10 lat pracuje w Starostwie Powiatowym w Wejherowie jako inspektor w Wydziale Środowiska.

Teresa Klas startować będzie z Komitetu Wyborczego Wyborców Inicjatywy Obywatelskiej. Jak informuje, chciałaby wprowadzić nową "jakość" w gminie Wejherowo. Wśród jej postulatów znalazła się m.in.: rozbudowa i modernizacja dróg, poprawa jakości mieszkańców gminy Wejherowo, stabilny poziom podatków i opłat.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się już w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...