12.02.2024 15:30 7 PM/KMP Gdynia

Potknął się i wpadł między pociąg a peron

Fot. KMP Gdynia

Biegł w stronę ruszającego pociągu, następnie potknął się i wpadł między pojazd szynowy, a peron. Po kilku metrach motorniczy zatrzymał skład, po czym policjant przystąpił do akcji ratunkowej mężczyzny. Funkcjonariusz asekurował go podczas przemieszczania się pociągu, aby ratownicy mogli przetransportować 30-latka do ambulansu.

Policjanci z drogówki pojechali na przystanek SKM w Gdyni Cisowej, gdzie miało dojść do zakłócania porządku publicznego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia mundurowi zauważyli mężczyznę, który biegnie do ruszającego składu.

Mężczyzna uderzył kilkukrotnie w skład, po czym potknął się i wpadł pomiędzy jadący pociąg, a peron. Motorniczy bardzo szybko zareagował i już po kilku metrach zatrzymał pojazd szynowy. Policjant bez wahania wskoczył między peron, a skład w miejscu upadku mężczyzny, nawiązał z nim kontakt, sprawdził funkcje życiowe oraz możliwe urazy, mogące powstać w wyniku upadku. Aby ułatwić przeniesienie poszkodowanego na nosze, konieczne było ruszenie składu. Podczas ruszania pociągu, policjant pozostał przy poszkodowanym i zabezpieczał go, żeby żaden element wagonu nie doprowadził do pogłębienia urazu - informuje gdyńska policja.

W trakcie dalszych czynności przebadano mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 2,5 promila.

30-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...