11.02.2024 12:00 4 TS

Po raz drugi w Bolszewie odbyły się zawody Duet Fight Night

fot. Emilia Kuczmaja/Norda FM

To była gratka dla fanów sportów walki. Zawody Duet Fight Night po raz drugi zagościły w Bolszewie w gminie Wejherowo. Na matach w miejscowej hali widowiskowo-sportowej rywalizowało około pół tysiąca zawodników.

Kickboxerzy oraz zawodnicy grapplingu (dyscyplina sportowa i technika walki na chwyty, w której zabronione jest wyprowadzanie jakichkolwiek ciosów) rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych od dzieci (walczyły na pałki piankowe), przez kadetów młodszych i starszych, juniorów, seniorów i weteranów.

Przygotowaliśmy dwa ringi i sześć mat. Było blisko 50 sędziów. Przyjechali świetni zawodnicy, w tym wielu mistrzów Polski. Poziom był wysoki - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Tomasz Biernacki, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Kickboxingu i główny organizator zawodów Puchar DFN w Bolszewie. - *Jeszcze kilka lat temu na takie zawody przyjeżdżało po 200 zawodników. Teraz na zawodach organizowanych przez moją federację Duet Fight Night startuje po 400-500 zawodników na każdym turnieju. *

Zawody w Bolszewie odbyły się w sobotę, 10 lutego 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...