10.02.2024 11:00 7 TS/KPP Puck

Policjanci z Pucka rozdawali kierowcom apteczki samochodowe

źródło: KPP Puck

Kierowcy podróżujący po drogach w powiecie puckim otrzymali od policjantów prezenty. Na zakończenie zimowych wakacji w szkołach w ramach akcji 'Bezpieczna droga na feriach' mundurowi wręczali apteczki samochodowe.

Puccy policjanci, przekazując apteczki kierowcom podnoszą świadomość w zakresie właściwych zachowań w ruchu drogowym. Informują, jak ważne jest zwracanie uwagi na osoby poszkodowane w zdarzeniach drogowych i udzielanie im pomocy. To sprzęt, który może okazać się niezbędny przy różnego rodzaju zdarzeniach drogowych - informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

Policjanci kontrolowali przy tym pojazdy pod kątem stanu technicznego oraz posiadania obowiązkowego wyposażenia, którym obecnie są gaśnica i trójkąt ostrzegawczy.

Każdy kierowca, który posiadał wszystkie obowiązkowe elementy wyposażenia i stan techniczny jego pojazdu nie budził zastrzeżeń, otrzymał apteczkę samochodową - przekazuje oficer prasowy puckiej policji.

W Polsce apteczka samochodowa nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu. Zgodnie z przepisami, musi ona znajdować się w autobusach, taksówkach czy pojazdach nauki jazdy. Puccy policjanci przypominają przy tym, że w wielu krajach europejskich posiadanie apteczki w samochodzie jest jednak obowiązkowe i warto przed podróżą zagraniczną zapoznać się z przepisami danego kraju.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...