10.02.2024 09:30 0 TS

Mieszkanka Redy ma nowotwór piersi i szpiczaka mnogiego. Jedyna szansa to terapia Car-T Cell

źródło: siepomaga.pl

Na popularnym portalu zbiórkowym uruchomiona została zbiórka pieniędzy dla mieszkanki Redy. 60-letnia Helena Dąbkowska ma nowotwór piersi i szpiczaka mnogiego. Musi udać się na kosztowną terapię Car-T Cell.

O chorobie mieszkanka Redy dowiedziała się w 2019 roku. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór złośliwy układu krwiotwórczego, a po kolejnych badaniach dowiedziała się, że ma również raka piersi.

Przez 4 lata przeszłam przez 5 linii leczenia.... Niestety okazało się, że szpiczak jest oporny na leczenie. Przez ten okres tydzień w tydzień jeździłam na różne chemie. Mój stan nie pozwalał ani na autoprzeszczep, ani na przeszczep szpiku od innego dawcy - pisze pani Helena na stronie założonej zbiórki na stronie siepomaga.pl.

Po kilku latach leczenia redzianka dowiedziała się, że szansą dla niej jest kosztowna terapia.

Ostatnia wizyta u mojego onkologa dobiła mnie do końca: "Nie ma już dla Pani leczenia w Polsce, jedyna opcja to terapia Cart -T, ale to musi Pani załatwić na własną rękę" - czytamy w opisie zbiórki. - Oczekując na kwalifikację, już teraz wiemy, że terapia będzie kosztować ogromne pieniądze. Nie zdobędziemy w tak krótkim czasie takiej kwoty, a w moim przypadku liczy się każdy dzień.

Zbiórka potrwa do 6 maja 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: