Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.02.2024 16:30 29 TS

W Choczewie pikietowali zwolennicy budowy elektrowni jądrowej

nadesłane

Lokalni działacze struktur pomorskich „Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej” wzięli udział w pikiecie popierającej budowę jądrówki w nadmorskiej gminie Choczewo. - Mieszkańcy Choczewa mają powody, by o elektrownię walczyć - przekonują działacze.

Pikieta odbyła się w sobotę, 3 lutego 2024 roku, przy ul. Pierwszych Osadników w rejonie Urzędu Gminy Choczewo.

Ciężar organizacyjny wziął na siebie Sebastian Milewski, a wśród uczestników nie było osób spoza Pomorza. To była podstawowa różnica w porównaniu z podobną pikietą, z lata 2023, z plaży koło Lubiatowa, gdzie sporo było osób przyjezdnych. W pikiecie uczestniczył też członek Fota4Climate, ale również z Pomorza. Wyrażono sprzeciw wobec destrukcyjnych działań Bałtyckiego SOS, próbującego storpedować plany rozwoju EJ. Wbrew interesom gminy Choczewo i stałych mieszkańców Choczewa, dla których elektrownia to gospodarczy i cywilizacyjny rozwój, koniec komunikacyjnego wykluczenia! Mieszkańcy Choczewa mają więc powody, by o elektrownię walczyć - napisali w komunikacie uczestnicy pikiety.

Wśród przeciwników budowy jądrówki w gminie Choczewo są m.in. wspomniani działacze Bałtyckiego SOS. W swoich mediach społecznościowych przypomnieli dlaczego protestują.

Bo w imię ratowania klimatu niszczy się nadmorskie nieskażone działalnością człowieka obszary. Niszczy się drobnych przedsiębiorców, aby ratować upadające amerykańskie koncerny. Manipuluje się opinią publiczną za publiczne pieniądze - przedstawiają postulaty członkowie Bałtyckie SOS.

ZOBACZ TEŻ: Chcą ponownego rozpatrzenia decyzji środowiskowej dla budowy elektrowni jądrowej w gminie Choczewo

Według aktualnych planów elektrownia jądrowa ma powstać w lokalizacji 'Lubiatowo-Kopalino'. Zgodnie z harmonogramem budowa elektrowni ma rozpocząć się w 2026 roku. Do 2033 roku ma powstać w Polsce pierwszy blok elektrowni jądrowej w oparciu o amerykańską technologię reaktorów AP1000.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...