28.01.2024 09:00 24 TS

Wypadek na Trasie Kaszubskiej. Uszkodzony został m.in. radiowóz

źródło: Wejherowo998/Facebook

Między innymi policyjny radiowóz został uszkodzony podczas zdarzenia drogowego do którego doszło na Trasie Kaszubskiej. Służby o wypadku dostały zgłoszenie po godz. 22.30 w sobotę, 27 stycznia 2024 roku.

W pobliżu węzła Bożepole Wielkie zderzyły się osobówka volkswagen Polo z policyjnym radiowozem kia. Na czas prowadzonych działań ruch w pobliżu miejsca zdarzenia odbywał się wahadłowo, a podczas usuwania wraków przez pomoc drogową został on wstrzymany.

Jak wstępnie ustalono, policjanci jechali na sygnałach świetlnych i dźwiękowych na zgłoszoną interwencję dotyczącą nietrzeźwego kierowcy. Podczas gdy policjanci jechali na interwencję, doszło do zderzenia z volkswagenem. Kierowcy obu samochodów zostali sprawdzeni alko-testem, byli trzeźwi. 4 osoby (w tym dwaj policjanci) zostali przewiezieni do szpitala na badania - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

W działaniach trwających blisko trzy godziny wzięły udział zastępy z JRG nr 1 Wejherowo oraz dwa z OSP Bożepole Wielkie. Na miejscu zdarzenia pracowała też policja, zespół ratownictwa medycznego, służba drogowa i pomoc drogowa.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...