Politycy nie zabijajcie polskich mediów

23.01.2024 15:00 7 PM / UM Reda

Tak ma wyglądać nowa szkoła w mieście

Fot. UM Reda

Reda przygotowuje się do budowy nowej szkoły, powstał już projekt. Budynek przeznaczony będzie na szkołę podstawową z oddziałami przedszkolnymi.

Miasto opublikowało koncepcję architektoniczną nowego budynku.

Po spotkaniu ze społecznością szkolną SP3 w Redzie, burmistrz Redy po decyzji radnych zlecił opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z programem funkcjonalno - użytkowym dla inwestycji pn. „Budowa Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Redzie przy ul. Trzcinowej”czytamy na stronie Redy.

Projektowany budynek przeznaczony będzie na szkołę podstawową (klasy I – III) z sześcioma oddziałami przedszkolnymi z jedną kondygnacją nadziemną. Całkowita powierzchnia zabudowy budynku to ponad 2 tys. m2, natomiast powierzchnia użytkowa to ponad 1,5 tys. m2.

Zaprojektowana koncepcja uwzględnia m.in. 6 sal przedszkolnych, 3 sale lekcyjne, łazienki, szatnie, hol, korytarze, pomieszczenia gospodarcze, socjalne, świetlicę, stołówkę, zaplecze kuchenne, gabinety : logopedy, psychologa i opieki zdrowotnej. Samorząd miasta Redy w ramach tej inwestycji realizuje również integracyjny plac zabaw z dofinansowaniem PFRON – informuje Reda.

Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się budowa nowej szkoły. W tym roku ma zostać opracowany wielobranżowy projekt techniczny i miasto będzie starało się o pozwolenie na budowę. W tegorocznym budżecie zaplanowano to ten cel 200 tys. zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...