02.01.2024 13:36 22 PM

Wypadek autobusu szkolnego. Są poszkodowani

Norda FM/fot. Jakub Szumilas

Na trasie prowadzącej z Wejherowa do Krokowej zderzyły się samochód osobowy z autobusem. Droga jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2 stycznia) przed godziną 13:00 na szosie krokowskiej na wysokości zjazdu w kierunku Domatowa Wybudowanie.

Po przybyciu zastaliśmy wypadek komunikacyjny z udziałem autobusu i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Pomoc udzielana jest przez ratowników medycznych - mówił dla radia Norda FM bryg. Tomasz Kołakowski, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Wejherowie.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca autobusu prawdopodobnie wyjechał z drogi podporządkowanej i nie udzielił pierwszeństwa kierowcy volkswagena, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierowca vw został przewieziony do szpitala. W autobusie znajdował się kierowca oraz dwóch pasażerów. Obecnie cały czas na miejscu pracują policjanci i strażacy. Policjanci będą dokładnie ustalać przyczynę wypadku - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Droga w tym miejscu będzie przez dłuższy czas zablokowana - na czas wykonywanych czynności oraz wydobywania autobusu z przydrożnego rowu.

W autobusie w momencie wypadku znajdował się kierowca oraz pasażer z dzieckiem.

Mapka z miejscem zdarzenia drogowego:


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.