11.12.2023 17:00 11 OR/KPP w Wejherowie

Wejherowscy policjanci sprawdzili pustostany

fot. KPP w Wejherowie

Nikt nie powinien być obojętny wobec osób, dla których mróz stanowi prawdziwe wyzwanie. Wrażliwi na los osób w kryzysie bezdomności z pewnością są wejherowscy policjanci, którzy z pracownikami socjalnymi sprawdzali miejskie pustostany.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z pracownikami socjalnymi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie podjęli działania związane z kontrolą miejsc potencjalnego przebywania osób bezdomnych w opuszczonych budynkach czy przyczepach kempingowych.

Podczas tych kontroli nie tylko sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych, ale również informowali, zachęcali i namawiali o możliwości skorzystania ze schronisk dla osób bezdomnych oraz z ogrzewalni. Dzwoniąc pod numer 112 można przekazać informację o potrzebujących pomocy osobach — mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

W celu zgłoszenia i udzielenia pomocy osobom potrzebujących, można skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Takie zgłoszenie nie może być nagłe i pilne, czy wymagające natychmiastowej interwencji, ponieważ za pomocą tej mapy zgłaszane są sytuacje, które nie wymagają pilnego, natychmiastowego podjęcia działań.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...