10.12.2023 12:00 21 OR/KWP w Gdańsku

Piwniczny łup za 32 tys. zł. Niewybredny włamywacz w rękach policji

fot. KWP w Gdańsku

Jego łupem padało wszystko, co udawało się wynieść z piwnic. Po wielu kradzieżach seryjny włamywacz ostatecznie został schwytany.

Kryminalni z Gdańska od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem sprawcy przestępstw kradzieży z włamaniem do piwnic, do których doszło pod koniec listopada tego roku. Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informację na temat tych zdarzeń. Wynikiem pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie 39-letniego gdańszczanina. Funkcjonariusze odzyskali część przedmiotów pochodzących z włamań, które sprawca ukrył w swojej piwnicy.

Praca śledczych wykazała, że sprawca w okresie od 22 listopada do 3 grudnia 2023 roku, na ul Porębskiego i Łódzkiej włamał się do pięciu piwnic i do pomieszczenia biurowego na terenie budowy, skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości ponad 32 tysięcy złotych. Łupem złodzieja padły między innymi elektronarzędzia, kable, elektryczna hulajnoga, ale również odzież robocza, puszki z karmą dla psa, buty, kamera czy laptop. Dodatkowo w dwóch przypadkach sprawca usiłował dokonać włamania do pomieszczeń piwnicznych — informuje rzecznik KWP w Gdańsku.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu ośmiu zarzutów za kradzieże z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...