06.12.2023 17:00 3 oprac. ab

Zawody w lodowym pływaniu już w sobotę w Pucku

Mat. pras.

Już w sobotę, 9 grudnia 2023 roku w Nowej Marinie w Pucku zorganizowane zostaną zawody zimowego pływania "Lodowe Lwy Morskie". Będą to pierwsze rozgrywki lodowego pływania odbywające się w Zatoce Puckiej w historii zimowego pływania oraz rejonu Kaszub.

Zawody odbędą się w godz. 9-14 podczas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego w Pucku i zlokalizowane będą po prawej stronie nowego falochronu Mariny w Pucku.

Rywalizacja dla najbardziej doświadczonych zawodników odbywać się będzie na dystansach od 50m do 1000m z punktacją do Pucharu Polski Ice Cup Poland. Swoją obecność w zawodach potwierdzili m.in. obecny rekordzista świata oraz Guinnessa w lodowym pływaniu Marcin Szarpak.

Zawody rozegrane zostaną w formule open water. Dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z zimowym pływaniem organizatorzy zaplanowali start na dystansie 50m dla zabawy, bez pomiaru czasu. Zawodom towarzyszyć będzie również charytatywna kwesta na rzecz Puckiego Hospicjum Św. Ojca Pio.

Podczas trwania imprezy dla kibiców powstanie specjalna trybuna, która znajdować się będzie vis-vis miejsca startu zawodników. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa oraz kibicowania. Lodowe pływanie swoją nietypowość zawdzięcza pływaniu bez używania strojów neoprenowych. Dozwolone jest używane wyłącznie okularków, czepków oraz standardowych strojów kąpielowych – podkreśla organizator, Piotr Biankowski.

Harmonogram zawodów dostępny jest na stronie https://gwsc.pl/www.gwsc.pl.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...