05.12.2023 13:30 11 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

48-latek z powiatu wejherowskiego umówił się na randkę z 21-latką. Wepchnęli go do samochodu i okradli jego mieszkanie

źródło: KPP Wejherowo

Tej randki z 21-latką nie będzie dobrze wspominał 48-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został napadnięty i okradziono jego mieszkanie. Czwórka osób usłyszała zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała i oszustwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie od mieszkańca powiatu wejherowskiego o tym, że został napadnięty podczas randki z 21-latką.

Jak ustalili funkcjonariusze, rozbój został zaplanowany, wzięły w nim udział trzy inne osoby, które działały wspólnie z 21-latką. Sprawcy używając przemocy, grożąc nożem i pałką teleskopową pokrzywdzonemu ukradli mu karty bankomatowe, pieniądze, następnie pozbawili mężczyznę wolności, wepchnęli siłą do samochodu i pojechali do jego domu. Sprawcy z mieszkania pokrzywdzonego ukradli telewizor, laptopa oraz rzeczy osobiste - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Oszustwo na 9,5 miliona dolarów w imieniu czołowego bankiera!

Na tym jednak nie koniec. Jak podaje policja napastnicy wzięli na pokrzywdzonego tzw. chwilówkę, na kwotę kilku tysięcy złotych.

Gdy pokrzywdzony próbował uciec, sprawcy uderzali go pałką teleskopową i szarpali - przekazuje oficer prasowy. - Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili tożsamość sprawców rozboju, którzy są mieszkańcami województwa warmińsko- mazurskiego.

źródło: KPP Wejherowo

Podejrzani to dwie kobiety, wśród nich 21-latka, która umówiła się na spotkanie z pokrzywdzonym oraz dwóch mężczyzn. Zostali oni już zatrzymani. Policjantom z Wejherowa pomagali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Olsztyna.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała i oszustwa. Za te przestępstwa grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...