04.12.2023 16:00 5 Tomasz Smuga

Mikołajki 2023 w Małym Trójmieście. Sprawdźcie co będzie działo się w Wejherowie, Redzie oraz Rumi!

źródło: UM Wejherowo

Tradycyjne Mikołajki na placu Jakuba Wejhera z wręczeniem nagród, występy artystyczne czy ognisko z Mikołajem - to niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci, młodzież i dorosłych 6 grudnia. Sprawdźcie co przygotowano z okazji Mikołajek 2023 w Wejherowie, Redzie oraz Rumi.

Mikołajki w Wejherowie

Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają 6 grudnia wszystkie dzieci z rodzicami na plac Jakuba Wejhera, gdzie odbędą się tradycyjne Mikołajki. Podczas imprezy zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych w Wejherowie. Nagrody zwycięzcom wręczy prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Tego samego dnia o godz. 16 rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Potrwa on do soboty, 23 grudnia 2023 roku. Jarmark będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-19.00, a w piątki, soboty i niedziele w godz. 12 - 21.

Program:

 • Witanie gości przez prowadzącego program artystyczny– 16.00

 • Przybliżenie całościom programu przez prowadzącego (pokazy artystyczne, wizyta gościa specjalnego, otwarcie jarmarku, rozstrzygnięcie konkursu, gry i zabawy z nagrodami) – 16.05

 • Rozgrzewka ruchowa do utworów świątecznych, animacja z pokazywaniem – 16.10

 • Zapowiedź gościa specjalnego – Św. Mikołaja 16.15

 • Wejście Św. Mikołaja, który częstuje słodkościami wszystkie dzieci– 16.20

 • Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023r. (uruchomienie karuzeli i lodowiska w asyście szczudlarzy – 16.25

 • Rozdanie nagród głównych w konkursie świątecznym z rąk św. Mikołaja– 16.30

 • Pożegnanie Mikołaja – 16.55

 • Spektakl: "Zimowa wyprawa" 17.00

 • Dalsza cześć programu – animacje ruchowe, konkursy na scenie – 17.30

 • Zakończenie programu i pożegnanie dzieci – 17.50 lub dłużej w zależności od pogody i kondycji widzów

Mikołajki w Redzie

Mikołajkowe atrakcje czekać będą też na mieszkańców na parking Urzędu Miasta w Redzie. Wydarzenie odbędzie się w godz. 17 - 19. W programie darmowa gorąca czekolada (do wyczerpania zapasów), koncert zespołu Maskotki, wizyta Świętego Mikołaja oraz wspólne zapalenie światełek na choince! Podczas imprezy rozdane zostaną też nagrody z Mikołajkowego Konkursu Plastycznego.

Mikołaj w Rumi

Przejażdżka bryczką, ognisko z kiełbaskami i grochówka z kotła. 6 grudnia w Parku Starowiejskim Miejski Dom Kultury zaprasza na "Ognisko z Mikołajem". Wstęp na wydarzenie, które potrwa w godz. 17 - 19 - jest bezpłatny.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...