03.12.2023 15:45 0 ab / MOSiR Rumia

Olimpiada u Mikołaja - Ósemka Przedszkolakowi. Udział wzięły przedszkolaki i uczniowie ósemki z Rumi

MOSiR Rumia

Za nami tegoroczna edycja "Olimpiady u Mikołaja - Ósemka Przedszkolakowi", która tradycyjnie odbyła się w hali MOSiR w Rumi. W przedświątecznym wydarzeniu wzięli udział wychowankowie rumskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych, a także uczniowie i nauczyciele z "ósemki".

Olimpiada rozpoczęła się oklaskami ku czci Macieja Jaworskiego, który był współorganizatorem wydarzenia, lecz niestety zmarł niespełna rok temu.

Impreza jest kontynuacją cyklu "Gimnazjalista – Przedszkolakowi", który był organizowany przez młodzież i nauczycieli z Gimnazjum nr 1 (obecnej Szkoły Podstawowej nr 8), przy współpracy z MOSiR Rumia. Podczas wydarzenia odbył się przemarsz uczestników oraz rozgrzewka w rytmie "Kaczuszek". W programie znalazły się m.in. konkurencje sportowe i uroczysta dekoracja medalowa – mówi Dorota Korbut, z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wydarzenie zwieńczył spektakl "Jest taki kwiat" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi oraz wręczenie nagród dla uczestników "Olimpiady u Mikołaja".

Tym akcentem w MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wkroczyliśmy w okres świąteczno-noworoczny. W nim czeka na mieszkańców Rumi mnóstwo atrakcji, m. in. mikołajkowe spotkanie z przedszkolakami oraz koncert kolęd w wykonaniu kapeli Trebunie Tutki – zachęca Dorota Korbut z MOSiR Rumia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...