01.12.2023 16:00 4 TS/UM Gdynia

W Śródmieściu w Gdyni przybyło ponad 80 nowych miejsc postojowych. Sprawdźcie przy jakich ulicach

zdiz.gdynia.pl

W 2023 r. w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni przybyło ponad 80 nowych miejsc. - Kolejnych, dodatkowych 270 miejsc zostało udostępnionych w ramach nowego parkingu pod Parkiem Centralnym - informuje gdyński magistrat.

W 2023 roku Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wyznaczył 83 nowe miejsca postojowe w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania. To ponad dwa razy więcej, niż w roku 2022. Nowe miejsca w ŚSPP wynikają z włączenia do strefy parkingów poza pasem drogowym, to również efekt wyremontowania parkingu przy ul. 3 Maja.

UM Gdynia

Parking przy ul. 3 Maja został oddany do użytku w lipcu tego roku. Zaparkować może tam 55 pojazdów, a miejsca postojowe zostały włączone do ŚSPP decyzją Rady Miasta Gdyni. Nowe miejsca parkingowe wyznaczane były w tym roku na al. Piłsudskiego, a w poprzednich latach również na ul. Batorego, Siemiradzkiego, Ziołowskiego czy Necla – wylicza dla portalu gdynia.pl Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Liczba nowych miejsc postojowych w Gdyni wzrosła w tym roku wraz z oddaniem do użytku parkingu pod Parkiem Centralnym. Dzięki nowemu parkingowi - jak zauważają gdyńscy urzędnicy - który częściowo przykryła żywa zieleń udało się „schować” pod ziemią aż 270 samochodów. To kolejny krok w stronę zrównoważonej mobilności i zielonych ulic, które zachęcą do spacerów i spędzania czasu „na mieście” - bez widoku poboczy wypełnionych autami, choć nadal z łatwym dostępem do miejsc parkingowych.

Jednym z najważniejszych założeń było właśnie zapewnienie nowych miejsc dla kierowców, którzy do tej pory w poszukiwaniu miejsca parkingowego potrafili nawet kilkukrotnie okrążać centrum, szczególnie w sezonie turystycznym – dodaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przypomnijmy, że za pierwsze pół godziny postoju na parking pod Parkiem Centralnym zapłacimy symboliczną złotówkę za pierwsze pół godziny lub łącznie 4,50 zł za pierwszą godzinę postoju. Nowością są abonamenty, które wprowadzone zostaną w najbliższym czasie, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdyni.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...