01.12.2023 15:00 8 Tomasz Smuga

To będzie największy charytatywny kulig na Kaszubach. W Szymbarku prawie 70 zaprzęgów pojedzie dla chorego Maciusia

pixabay

Z wielką pompą odbędzie się inauguracja sezonu kuligowego na Kaszubach. W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Szymbarku wystartuje prawie 70 zaprzęgów. Temu zimowemu wydarzeniu będzie przyświecał szlachetny cel. Podczas kuligu zbierane będą datki dla małego Maciusia z Sulęczyna.

Największy Kulig Charytatywny na Kaszubach wyruszy o godz. 14. Miejscem zbiórki jest teren przy restauracji 'Pod Wieżą' w Szymbarku.

Prawie 70 zaprzęgów pojedzie w największym kuligu, jaki odbył się na Kaszubach - zachęca Piotr Kupper, prezes Zrzeszenia Kaszubskich Kuczerów i Hodowców Koni.

Na uczestników czekać będzie nie tylko przejazd kuligiem, ale także wspólne pieczenie kiełbasek, smakołyki od Koła Gospodyń Wiejskich czy występy zespołów muzycznych. Wydarzeniu przyświecać będzie szlachetny cel. Zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy do puszek. Środki zostaną przeznaczone na operację kardiologiczną w Genewie dla 4 miesięcznego Maciusia Gawina.

Chłopczyk ma wrodzone wady rozwojowe - ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, nieprawidłowe połączenia komorowo-tętnicze, zmiany skórne - sinica, przełożenie trzewi i agenezję nerki prawej.

Dostaliśmy informację, że jak tylko zgromadzimy środki, Genewa wyznaczy termin operacji. Lepiej jednak, by ta odbyła się jak najszybciej! Nie wiemy, co przyniesie każdy kolejny dzień - czytamy w opisie zbiórki organizowanej przez Fundację Siepomaga.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...