01.12.2023 14:30 2 OR/KWP w Gdańsku

Ukradł towar i groził młotkiem ochroniarzowi. Grożą mu nawet 3 lata więzienia

fot. pixabay.com

Gdańscy policjanci zatrzymali 38-latka, który grożąc młotkiem, chciał zmusić pracownika ochrony, aby uwolnił ujętego za kradzież towaru mężczyznę. Będący w pobliżu funkcjonariusze policji natychmiast zareagowali.

Gdańscy funkcjonariusze w pobliżu jednego z marketów usłyszeli kłótnię i natychmiast podeszli do grupy osób, aby sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy.

Policjanci wylegitymowali obecne na miejscu osoby oraz ustalili okoliczności zdarzenia. Podczas rozmowy z pracownikami sklepu dowiedzieli się, że mężczyźni chwilę wcześnie robili zakupy i jeden z nich postanowił opuścić sklep, nie płacąc za towar. Sprawca kradzieży został ujęty przez pracownika ochrony i wówczas jego brat postanowił przeszkodzić interweniującemu pracownikowiinformuje rzecznik KWP w Gdańsku.

Mężczyzna wyjął z plecaka młotek, zagroził jego użyciem i zażądał wypuszczenia swojego starszego brata. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 43-latek, który dopuścił się kradzieży sklepowej, został ukarany na miejscu mandatem.

Mężczyzna usłyszał zarzut stosowania groźby wobec pracownika ochrony w celu zmuszenia go do odstąpienia od ujęcia sprawcy kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia. Sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...