30.11.2023 09:08 2 Mieszko Weltrowski/OR

Nie zrobimy zakupów w Wigilię

fot.pixabay.com

Jedni popierają, inni są ich zagorzałymi przeciwnikami. Niedziele handlowe dzielą społeczeństwo od zawsze. Sprawdź, jak będzie w tym roku w Wigilię.

Niedziele handlowe wciąż budzą wiele emocji. Zgodnie z przyjętym harmonogramem na rok 2023, w tym roku powinny nas czekać jeszcze dwie niedziele 17 i 24 grudnia. Problem w tym, że 24 grudnia to niedziela, a więc dzień, w którym większość osób chciałaby się skupić na życiu rodzinnym, a nie na pracy, czy robieniu zakupów.

Temat niedziel handlowych powrócił więc nie tylko podczas wyborów, kiedy poszczególne partie proponowały swoje ewentualne zmiany w funkcjonowaniu niedziel bez handlu w przyszłości, ale także teraz, kiedy rozpoczęły się pierwsze obrady nowego sejmu. Pomysłów było kilka, a jednym z nich było ograniczenie handlu w niedzielę 10 grudnia do godziny 14:00. Ten pomysł zaproponował rząd Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie został przyjęty przez sejmową Komisję Gospodarki i Rozwoju. Komisja przyjęła za to projekt Polski 2050, aby w grudniu były dwie pełne niedziele handlowe, to jest 10 i 17 grudnia.

Sejm zajął się kwestią niedzieli handlowych w grudniu. Ostatecznie zdecydowano o pozostawieniu Wigilii dniem wolnym od handlu.

A czy wy robicie zakupy w niedzielę? Oddajcie głos w naszej ankiecie!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...